Newsletter

Nadchodzące wydarzenia

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Recenzja: Bogu Bogdan - Wdech i wydech

wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Wydrukuj

Bogu Bogdan to młody bardzo dobrze zapowiadający się szczeciński raper przynależny do Pol Hasz label.

W roku 2009 z ekpią Prawda W Rymach zrobił LP zatytułowane "Bilet W Jedną Stronę" 

a rok później Bogu Bogdan - Hajfajf!

Można go sprawdzić też na "luźnych" track'ach takich jak :

PWR ft. Planet ANM - Pajęcze nici (prod. Aliant)

PWR - I co się dzieje z nami? (prod Gomes)

Tymi Tyms, Bogu Bogdan - Lato w mieście[discobanjo] (prod. MMX)

Bonson, Kazior, Bogu Bogdan, Smoku - Lajfstajl, szyk i wożonko (prod. Aliant)

 

W tym roku ujrzał światło dzienne pierwszy solowy album "Wdech i Wydech". Na płycie za połowę produkcji odpowiada Smoła, ale można też usłyszeć producentów takich jak: Planet ANM, Matek (Coraz Szybciej), Kosmosky, (A może jednak...)Gomes (Ostatni raz), Expe (Czas zdmuchnąć już kurz), Kes-a (Nie marnuj czasu). Pojawili się tacy Mc's jak Tymi Tyms, Gierba, Roka, Tony Jazzu, KonkretZS, Hyziu, Planet ANM, Smoku i Bonson. cut'y i scratch’e wykonane przez DJ HardCut'a. Album który przeplatany jest szczerymi tekstami na pograniczu ulicy, słowami otuchy i osobistymi refleksjami rapera związanymi z jego otoczeniem i życiem codziennym. Mimo tego, że nie ma utworu który jest tytułowy na płycie wykonawca często przeplata tytuł albumu w swoich tekstach. Od pierwszego track’u jesteśmy wprowadzani w psychozę zarówno dźwiękiem jak i flow rapera, jednak ten utwór mocno odstaje od pozostałych, wydawać może się nawet, że nie pasuje w spójności płyty, lecz trzyma poziom jak reszta. Kolejne numery są raczej andegrandowe, ale refreny konkretne i wpadające w ucho. W dwunastym numerze na płycie "Czas zdmuchnąć już kurz" Bogu delikatne "braguje" i daje do zrozumienia, że nie zamierza zatrzymać się na tej płycie "... jestem Bogu Bogdan, nie znasz mnie, ale poznasz, łap jointa, cziluj spontan, ja ziomki i rap...". Kolejnym z kawałkiem który bardziej przykuł moją uwagę to utwór pt. "Po co to komu" jest bardzo "czilowy" i nawiązuje do lokalnego patriotyzmu związanego z naszym miastem "... Po co komu wczuty z pizdy, Szczecin jest zajebiiiiisty". Ósmy track „Skończyła się Tennessee” można nazwać bardzo dobrze zrobionym cover’em numeru „Tennessee” który spłodził i wyprodukował Planet ANM. 

Podsumowując płytę muszę napisać, że jest ona godna odsłuchania i na pewno przypadnie do gustu ludziom z naszego miasta jak i zwolennikom rapu który nie koniecznie jest stricte uliczny.

/mono