Newsletter

Nadchodzące wydarzenia

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Recenzja: PMM - "Rap, stresy, hulana, interesy"

wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Wydrukuj
Recenzja: PMM - "Rap, stresy, hulana, interesy"
3403 46

"Rap, stresy, hulana, interesy" jest już drugą płytą składu PMM (Głowa, Wężu) , natomiast pierwszą wydaną przez wytwórnię w której są obecnie wydawani, mianowicie PROSTO.

Jak się prezentuje ta produkcja? Postaram się wam to opisać.

Zacznijmy od kwestii lirycznej. Jeżeli ktoś myślał, że płyta będzie skłaniać słuchacza do refleksji był w błędzie i to wielkim. Ta płyta aż ocieka bragga i to w bardzo dobrym wykonaniu, natomiast nie ma na tej płycie żadnego kawałka, który skłoniłby nas do głębszych rozmyśleń.

Drugą kwestią jest strona muzyczna, która jest największym plusem tej płyty. Na płycie usłyszymy znakomite, bujające oraz bardzo energiczne i rytmiczne bity, które znakomicie się komponują z wyżej wspomnianym przeze mnie bragga. Można zarzucić że bity są za bardzo plastikowe, że brak sampli, ale nie można na pewno zarzucić braku porządnej dawki energii.

Trzecią kwestią którą warto poruszyć są goście na płycie a jest ich sporo. Na płycie usłyszymy: OSTR, Ero, Maja, 4P, PSH, Ladzisz, Kajman, Karolina Baszak. Niestety, nie pasują mi wokale żeńskiej części gości... Zarówno Maja jak i Karolina Baszak wypadły kiepsko, wręcz fatalnie. Jest to sporym minusem płyty i nie zrozumiałym posunięciem ze strony PMM. Jednakże Ero, OSTR, Kajman, 4P wypadli świetnie, zwłaszcza reprezentant składu Bez Cenzury (Ero) dał świetną zwrotkę.

Sumując, nowa płyta PMM stoi na wysokim poziomie, jest oderwaniem od codziennej monotonii oraz od płyt, które zmuszają nas do refleksji. Słuchając "Rap, stresy, hulana, interesy" dostajemy ogromny zastrzyk energii, głowa aż sama się buja do tych świetnych bitów. Mimo słabych kawałków z żeńskimi gośćmi polecam tą płytę. 

PMM - "Rap, stresy, hulana, interesy" 

01. Ile dróg, tyle prawd

02. Energia

03. Żyję, wiem feat. Maja

04. Dobrze, konkretnie, ostro!

05. Pierwszy raz feat. Ladzisz

06. Status feat. Kajman

07. Keep it on

08. Eskapady feat. PSH

09. Mamy prawo

10. Daj mi bit feat. OSTR

11. Fatflow drag feat. Ladzisz

12. Jestem z nią feat. Karolina Baszak

13. Ma...m pewny plan feat. Ero

14. Jaki fach, taki fant

15. Hustlerski system

16. Właśnie to mam na myśli feat. 4P

17. U.T.N.K.P. feat. Maja

 

/Jigsaw

źródło hip-hop.pl