Logo
Wydrukuj tę stronę

Sage

  • Dział: Raperzy
  • środa, Paź 02 2013
  • (0 głosów)
wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Sage
3065 14

Maciej Wadas wśród ziomków, fanów i wielbicielek znany jako Sage to utalentowany MC, słynący również z wrodzonej łatwości w nawiązywaniu nowych kontaktów, oraz naturalnej smykałki do handlu. Urodzony w dniu 15.05.1983 r. w Szczecinie, dorastał w Centrum Szczecina, oraz na słynnym szczecińskim Niebuszewie. Jeszcze jako małolat z podstawówki rozpoczął swoją Hip Hopową przygodę poznając się z Saisem, Maxim i Konkretem. Ich wspólna faza na Hip Hop i rymowanie spowodowała, że w 8-smej klasie założyli ekipę Selektaz, do której oprócz raperów należeli writerzy i b-boye. Modna w tym czasie wśród nastolatków nakrętka na Hip Hop, nie przetrwała jednak próby czasu i większość znajomych Sage’a zrezygnowała z marzeń o karierze artystycznej. Jako jeden z nielicznych, choć już z mniejszym zapałem Sage kontynuował swoją przygodę z mikrofonem. W miedzyczasie nagral kilka kawalkow z undegrandowa szczecinska ekipa Specnaz.

Przełomem okazały się wspólne nagrywki z Winim, Sobotą i Sebą Tony Jazzu, z którymi w roku 2007 założył ekipę Ogarnijsie.pl (znaną również jako Spółdzielnia, Essa lub Uqad-Sqad) do ktorej w krotkim czasie dołaczyla Rena. Od tego momentu aktywność twórcza Sage’a na nowo nabrała pełnych obrotów, czego efektem był udział w nagraniu czterech wspólnych mixtape'ów Ogarnijsie.pl oraz występy w teledyskach „Spółdzielnia” , „Szczecin dawaj na majka”, czy "Hardcore Blues". Kolejnym etapem w jego muzycznym rozwoju byla przeprowadzka do Berlina w 2009 roku ktora zaowocowala znajomoscia i wspolpraca z ekipa Smagalaz z wytworni Wielkie Joł, oraz nagranie i wydanie w roku 2010 solowego mixtape'u „Hardcore Dealin’ Department 2010”. Mixtape został wydany przez wytwórnię StoproRap i promują go trzy teledyski: „Flash Mob”, „Stopro Odziej Się” oraz „Żule z domu”.

Słuchając twórczości Sage’a można się przekonać, że na styl jego rapowania w równym stopniu składa się charakterystyczne, zadziorne flow, jak i inteligentne, choć często kontrowersyjne teksty, w których w krytyczny, ale i dowcipny sposób komentuje otaczającą rzeczywistość. Wśród członków ekipy Ogarnijisie.pl, Sage dzięki swoim umiejętnościom interpersonalnym uważany jest za człowieka, który w każdych okolicznościach potrafi „ogarnąć wszystkich i wszystko”. Poza tym na koncertach, to właśnie Sage jest obiektem westchnień największej ilości fanek.

Artykuły powiązane

Template Design © Joomla Templates | SmartAddons. All rights reserved.