*Gwiazdką oznaczone są zespoły, które zakończyły swoją działalność, lub/i członkowie, którzy odeszli z zespołu.

Newsletter

Nadchodzące wydarzenia

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Łona/Webber

wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Wydrukuj
Łona/Webber
57597 1587

teledyski | fanpage

ŁONA&WEBBER – Razem od zawsze i na zawsze. Nie ma lepiej zgranego duetu MC/Producent w naszym kraju jak ten oto. Znając się od samego początku wspólnej drogi z muzyką, która stała się nieodłącznym elementem ich życia, nawzajem znają swoje gusta i inspiracje tak dobrze, że można by ich zamienić rolami a i tak daliby radę. Trzeba to nawet zobaczyć na stronie promującej chłopaków jak i ich studio DOBRZEWIESZ. No właśnie, kiedyś ,,W domu Andrzeja studio'' przerodziło się w DOBRZEWIESZ, w którym powstały wszystkie albumy Łony i Webbera.

Charakterystyczne brzmienia żywych instrumentów zapewniają The Pimps, którzy ubarwiają koncerty Łony i tworzą z nich idealnie dopracowane przedstawienia. Łona dawno wyszedł poza obręb hip-hopu ogólnie rozumianego w naszym kraju. Nie ma tu nawijki o braku pieniędzy, ulicy, narkotykach i policji, jest za to chirurgicznie precyzyjna obserwacja społeczeństwa, ironia, humor i niewyobrażalnie oryginalny sposób opisywania najprostszych czynności. Storytelling i skupienie na szczegółach to umiejętności, które pozwoliły Łonie stać się kimś więcej niż tylko raperem. Kto bowiem na równi z udaną karierą w tym nurcie łączy pracę w zawodzie prawnika i zapraszany jest do programów publicystycznych lub ośrodków wychowawczych. Łona stał się niejako autorytetem dla trudnej lecz zdolnej młodzieży i symbolem inteligentnego rapu z przekazem.

Sukces ten ma oczywiście swojego drugiego ojca – autora muzyki czyli Webbera. Porównując muzykę z pierwszych dwóch albumów z dwoma ostatnimi widać jak ogromny postęp zrobił ten producent łącząc z początku klasyczne nowojorskie brzmienia po całkowicie eksperymentalne czasami Beaty pełne głębokiego brzmienia, który docenia się na najwyższej jakości sprzęcie. Wszystko zawsze brzmi perfekcyjnie. Webber to producent potrafiący dosłownie zrobić ,,cos z niczego'' a efekt często bywa pozytywnie zaskakujący.

Oryginalność i własna ścieżka to cechy najbardziej charakterystyczne dla obydwu w tym momencie już nie kolesi a artystów. Nie często mamy okazję posłuchać nowego materiału z ich studia. Na każdą płytę czekamy średnio trzy lata jednak zawsze dopracowane są one w najdrobniejszych detalach. Od jakiegoś czasu możemy ponownie zagłębić się w nowy materiał pochodzący z albumu ,,Cztery i pół'' a Łona i Webber wciąż udowadniają, że są jednymi z najjaśniej świecących gwiazd szczecińskiej sceny muzycznej.

Więcej w tej kategorii: « Wiele CT* Truskull »